Warunki dobrego kredytu gotówkowego

kredytW przypadku kredytu + dobry znaczy tani. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę i czy jest tam coś jeszcze oprócz kosztów? Kwestie, których nie powinniśmy przeoczyć to: oprocentowanie, prowizja i marża. Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest dość wysokie jako cena łatwej dostępności tego produktu. Dodatkowo marża liczona na podstawie tzw. WIBOR również będzie wpływać na oprocentowanie i wysokość comiesięcznej raty.

Prowizja a marża

Prowizja, to w odróżnieniu od marży jednorazowa opłata, ale oczywiście im niższa tym lepsza. Bardzo istotną rzeczą może się także okazać kwestia dodatkowych opłat za ewentualną chęć wcześniejszej spłaty naszego zobowiązania.

Bank chce nas jakoś „ukarać” za utratę odsetek, ale dlaczego mielibyśmy na to się godzić. Istotne mogą okazać się też ewentualne „wakacje kredytowe”. Zawieszenie spłaty, możliwość niezapłacenia w wakacje, święta lub w chorobie może uratować nam skórę nawet jeśli wygeneruje dodatkowe koszty. Podobnie jest z ewentualnym ubezpieczeniem kredytu. On również generuje kolejne koszty, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Bank lubi sprzedać dodatkowo

Bardzo uważajmy na oferty typu cross-selling, bo czy rzeczywiście potrzebna nam karta kredytowa, albo kolejny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Te dodatkowe produkty ekstra również wiążą się z ponoszeniem później comiesięcznych kosztów.

Warunki dobrego kredytu gotówkowego, to takie warunki, które najlepiej spełnią nasze potrzeby nie drenując dodatkowo naszej kieszeni. W końcu nie zaciągamy pożyczek dlatego, że mamy gotówkę w nadmiarze.

Gdzie znaleźć dobre kredyty gotówkowe

Jeśli chcesz zaciągnąć dobry kredyt gotówkowy, przeszukaj naszą stronę internetową, a znajdziesz na niej wiele ciekawych ofert kredytów gotówkowych. Znajdziesz tu porównywarki kredytów, zestawienia i najróżniejsze rankingi z których możesz skorzystać.

Pamiętaj, ze wszystkie zestawienia są ogólne i Ty osobiście musisz wybrać najlepszy dla siebie kredyt.

Powodzenia.

Dodaj komentarz